Atrakcyjny krajobraz Olsztyn i okolica Hotel SAK

Widok Olsztyn Hotel Restauracja SAK 

27.11.2013 r potężne drzewa – topole rosnące przy drodze Olsztyn – Bartąg zostały ścięte i ruszyły w swoją ostatnią drogę – do tartaku.

Drzewa przed Hotelem SAK Olsztyn ruszają w drogę

Brak topoli – bardziej odsłonił widok na rezerwat przyrody nad rzeką Łyną.

Dobiegł koniec żywota topoli rosnących w skrajni drogi prowadzącej z Olsztyna do Bartąga. Drzewa stwarzały niebezpieczeństwo swoją bezpośrednią bliskością przy krawędzi szosy, jak również kruchymi gałęziami spadającymi podczas wiatru na szosę wprost pod nadjeżdżające samochody.

Spróchniałe pnie drzew topoli przy ulicy Nad Łyną

W miesiącu październiku podczas wichury przewróciła się jedna z topól wprost przed jadącym autem, ponieważ wydarzenie miało miejsce o godzinie 15 z minutami, na drodze został zablokowany ruch.

Mieszkańcy Olsztyna jadący w stronę dzielnicy Jaroty lub do Kortowa, musieli zawrócić i przedostać się przez Olsztyn. Gdzie z pewnością o tej porze stali na światłach tracąc czas.

SAK Hotel Olsztyn Restauracja pokoje gościnne

Jak mogłem zaobserwować 30 letnie topole, to drzewa nadające się tylko do wycięcia, ponieważ większość z przy ziemi próchnieje i stwarza zagrożenie przewrócenia się nawet przy małej wichurze jaka na przykład miała miejsce nad Olsztynem w miesiącu październiku. 

Wycinka drzew przy trasie z Olsztyna do Bartąga spowodowała powiększenie widoku na okoliczny krajobraz warmińsko-mazurski i znajdujące się na wzgórzach zabudowania w Olsztynie i SAK Hotel Olsztyn Restauracja w nowej odsłonie.

Rezerwat przyrody przed SAK Hotel Olsztyn Restauracja

Doskonale został odkryty widok na rezerwat przyrody i całą dolinę, po której płynie meandrująca rzeka Łyna kusząca swoim pięknem fotografujących turystów oraz uprawiających sport, rekreację, turystykę – pieszą, rowerową i kajakową.

Osiedle Zacisze Olsztyn najbardziej wysunięte na południe osiedle Olsztyna

Osiedle Zacisze Olsztyn jest najbardziej wysuniętym na południe budowanym osiedlem Olsztyna.Na fot. widoczne ulice Kryształowa, Stawigudzka, Bartąska z zabudową blokami i szeregowymi domkami – widok z okna SAK Hotel Olsztyn.

28.11.2013 roku 11 godzina 11 minut ścięto ostatnie drzewo topoli przed SAK Hotelem w Olsztynie

Teraz czekamy na dokończenie remontu drogi i mała obwodnica Olsztyna będzie gotowa. Ten skrót z osiedla Kortowo do osiedli sypialni miasta – Jaroty, Nagórki, Zacisze i Tęczowy las ma znaczenie dla mieszkańców, ponieważ mogą zaoszczędzić na czasie przejazdu z domu do pracy i z powrotem.

28.11.2013 roku – godzina 11:11 minut  została ścięte ostatnie drzewo topoli  przed SAK Hotel Olsztyn.

Zajedź na wypoczynek weekend w Olsztynie. Skorzystaj z otoczenia dzikiej przyrody i wynajmij na noclegi pokoje gościnne w Olsztynie SAK Hotel

                                                     autor: Sławomir Adam Krasuski – SAK 

hotelolsztyn.pl

About Sławomir Adam Krasuski

Sławomir Adam Krasuski Autor Autor strony: Sławomir Adam Krasuski - SAK Hotel Olsztyn Noclegi Restauracja Najlepszy Wypoczynek na Warmii i Mazurach Turystycznie w Olsztynie i Okolicy - Uwierz mi przyjedź do Olsztyna bo naprawdę warto poznać krainę natury i historię regionu. Bardzo miło mi powitać Cię na mojej stronie hotelolsztyn.pl SAK - Sławomir Adam Krasuski, jak widzisz firma w 1990 r swoją nazwę wzięła od moich inicjałów i tak jest do dnia dzisiejszego. Jestem właścicielem Hotelu SAK w Olsztynie, który przez wiele lat budowałem przy niewielkiej pomocy innych. Można powiedzieć, że dotknąłem każdego elementu podczas budowy. Zajmuje się rzeźbieniem, wykonuję dekoracje z drewna itp. Od kilku lat zajmuję się promowaniem i reklamą Hotelu i Restauracji SAK Olsztyn. Zajęcie to sprawia mi przyjemność, ponieważ słyszę dobre słowo od Gości, którzy dzięki mojej stronie trafili do Olsztyna i na Warmię i Mazury poznali tą przepiękną okolicę, wypoczęli w naturalnym środowisku wśród lasów i jezior i często wracają ponownie. Zajedź i Ty - wstąp w progi mojego hoteliku zapraszam. SAK Hotel Olsztyn Restauracja - pokoje z łazienkami, TV, WiFi - na godny wypoczynek. Sławomir Adam Krasuski - SAK[caption id="attachment_6099" align="aligncenter" width="451"] Sławomir Adam Krasuski Autor[/caption]

View all posts by Sławomir Adam Krasuski →