Olsztyn Turystyka i Rekreacja Warmia i Mazury

Doceń Olsztyn turystykę i rekreację Warmii i Mazur.

Jeziora Olsztyn turystyka i rekreacja
Jeziora Olsztyn Turystyka i Rekreacja

Atrakcje nad jeziorami w Olsztynie

Na terenie miasta Olsztyna są atrakcyjne naturalne miejsca na turystykę i rekreację.
Przyjazne środowisko dla chętnych na wypoczynek w krainie Warmii i Mazur zwiedzanie skarbów historii i przyrody.
Prowadzone w ostatnich latach inwestycje turystycznych atrakcji dodatkowo udostępnione nowoczesne rozwiązania i osiągnięcia wzbogaciły ofertę turystyczno-rekreacyjną.
Olsztyńska turystyka i rekreacja dostępna i atrakcyjna przez cały rok jest doskonałą ofertą dla turystów bez względu na pogodę.

Ponieważ w Olsztynie stolicy Warmii i Mazur jest wiele atrakcji „pod dachem”, z których można zawsze skorzystać.
Dla turystów ciekawych historii i zwiedzania zabytków są muzea na Zamku w Olsztynie, zabytkowe kościoły i katedra Św. Jakuba w mieście o ponad 600 letniej tradycji jest wiele budowli historycznych do zobaczenia.
Większość w obrębie Starego Miasta w Olsztynie i w okolicy, a także na oddalonych dzielnicach od centrum, które kiedyś były wioskami pod Olsztynem jak Jaroty, Kieźliny, Dywity, Dajtki…
Dużo zabytków i miejsc historycznych jest również w pobliskich miasteczkach jak np. Barczewo, Olsztynek, Gietrzwałd, Ostróda…

Zwiedzanie Starego Miasta w Olsztynie

Starówka Olsztyn zwiedzanie
Starówka Olsztyn Zwiedzanie

Pod Olsztyńskie większe wioski i osady z kilkusetletnią tradycją kryją na swoim terenie kameralne kościółki i na rozdrożach kapliczki warte zobaczenia przez turystę.
Znakomity region Warmii i Mazur na wypoczynek Olsztyn i okolica do spędzania czasu wolnego podczas urlopu w środowisku naturalnym, gdzie piękne wyjątkowo krajobrazy, wielkie czyste błękitne jeziora, czyste z zapachem żywicy lasy iglaste i liściaste kwitnące pachnące miodem oraz moc higienicznego powietrza.
Uprawiając turystykę i rekreację w Olsztynie i okolicy można często natknąć się na pomniki przyrody potężne drzewa znajdujące się w popularnych miejscach i bardzo często są odwiedzane przez wycieczki krajowe i zagraniczne.
Coraz częściej daje się zauważyć turystów fotografujących zjawiskowe ujęcia krajobrazów z jeziorami oraz zaskakujących swoim pięknem obiektów historycznych.
Udokumentowane zdjęciem miejsce jest pamiątką z podróży turystycznej po Warmii i Mazurach.
Warto mieć z sobą aparat fotograficzny podczas pobytu w Olsztynie na turystycznym i rekreacyjnym wyjeździe, bo miejsc do utrwalenia na zdjęciach jest całe mnóstwo.
Jedną z dzielnic Olsztyna jest Kortowo, gdzie usytuowany jest Uniwersytet Warmińsko – Mazurski największe na świecie miasteczko akademickie.
Zwiedzić tu można przechadzając się uliczkami i podziwiając stare budynki, podziwiać park z potężnymi drzewami, gdzie w słoneczny dzień panuje przyjemny chłodek.
W Kortowie jest miejsce na rekreację nad Jeziorem Kortowskim znajduje się trawiasta i piaszczysta plaża, wyznaczone miejsca do kąpieli, wypożyczalnia w przystani wodnej łódek, rowerów wodnych, kajaków, skuterów wodnych i żaglówek.

Wypoczynek rekreacja Olsztyn turystycznie.

Wypożyczalnia nad Jeziorem Olsztyn Przystań
Wypożyczalnia nad Jeziorem Olsztyn Przystań

Wybierając Olsztyn turystykę i rekreację masz do wyboru całe mnóstwo jezior, których na terenie samego miasta Olsztyna jest aż 11, a w okolicy dużo więcej.
Wszędzie są możliwości jak nad jeziorem w Kortowie.
Blisko od centrum miasta, bo zaledwie 6 minut autem wśród zieleni i naturalnego środowiska usytuowany na skraju lasu jest SAK Restauracja Hotel Olsztyn na turystykę i rekreację.
Jeśli brakuje Ci noclegu w Olsztynie w spokojnym ustronnym miejscu, to zajedź do Hotelu SAK.
Proponuję miejsce na Bazę noclegową z wyżywieniem.
Do wyboru pokoje 1 osobowe, 2 osobowe, 3 osobowe, 4 osobowe z łazienkami, TV, WiFi, a Parking zamykany bezpłatnie.
Odwiedź Olsztyn turystyka i rekreacja przez cały rok.
Zamieszkaj na dowolny okres w pokoju hotelowym w Olsztynie.
Zwiedzaj i poznawaj legendarny region Polski na turystykę i rekreację.
Aby zarezerwować odpowiedni termin – napisz rezerwację.
Tel. do recepcji 89 541-45-45 Hotel SAK

About Sławomir Adam Krasuski

Sławomir Adam Krasuski Autor Autor strony: Sławomir Adam Krasuski - SAK Hotel Olsztyn Noclegi Restauracja Najlepszy Wypoczynek na Warmii i Mazurach Turystycznie w Olsztynie i Okolicy - Uwierz mi przyjedź do Olsztyna bo naprawdę warto poznać krainę natury i historię regionu. Bardzo miło mi powitać Cię na mojej stronie hotelolsztyn.pl SAK - Sławomir Adam Krasuski, jak widzisz firma w 1990 r swoją nazwę wzięła od moich inicjałów i tak jest do dnia dzisiejszego. Jestem właścicielem Hotelu SAK w Olsztynie, który przez wiele lat budowałem przy niewielkiej pomocy innych. Można powiedzieć, że dotknąłem każdego elementu podczas budowy. Zajmuje się rzeźbieniem, wykonuję dekoracje z drewna itp. Od kilku lat zajmuję się promowaniem i reklamą Hotelu i Restauracji SAK Olsztyn. Zajęcie to sprawia mi przyjemność, ponieważ słyszę dobre słowo od Gości, którzy dzięki mojej stronie trafili do Olsztyna i na Warmię i Mazury poznali tą przepiękną okolicę, wypoczęli w naturalnym środowisku wśród lasów i jezior i często wracają ponownie. Zajedź i Ty - wstąp w progi mojego hoteliku zapraszam. SAK Hotel Olsztyn Restauracja - pokoje z łazienkami, TV, WiFi - na godny wypoczynek. Sławomir Adam Krasuski - SAK[caption id="attachment_6099" align="aligncenter" width="451"] Sławomir Adam Krasuski Autor[/caption]

View all posts by Sławomir Adam Krasuski →