Warmia i Mazury Turystyka Hotel Olsztyn Atrakcje Wczasy Weekendy

Warmia i Mazury Turystyczny Rekreacyjny Wypoczynkowy Czysty Region Polski Kraina Wielkich Jezior Olsztyn i Okolice Ciekawie, a Skarby w Każdej Miejscowości.

Polska północno-wschodnia Warmia i Mazury turystyczno – rekreacyjny region wypoczynku nad jeziorami w aromatycznych lasach wśród dzikiej przyrody wypełnionej obficie historycznymi ciekawostkami do zwiedzania o każdej porze roku.
W  tym bogatym otoczeniu znajdziesz SAK Hotel Olsztyn na przedmieściu w strefie natury i cudownych jak malowanych pejzaży krajobrazu.

W Olsztynie i Hotelu SAK odpoczniesz zdrowo i solidnie – Spróbuj!
Warmia i Mazury atrakcje turystyczne rekreacja weekend, wczasy, aktywny wypoczynek gdzie ciekawe miejsca Olsztyn i okolice, co warto zobaczyć, dlaczego skorzystać należy, poznaj – wybierz gdzie iść, gdzie chcesz wypocząć atrakcyjnie, co zwiedzić – trafisz.

Piaszczyste plaże Olsztyn jeziora.

Piaszczyste plaże Olsztyn jeziora.

Piaszczyste plaże Olsztyn jeziora.

Warmia i Mazury atrakcyjnie wypoczywaj, zwiedzaj jak inni. Podaję ważne miejsca i miejscowości w Olsztynie i okolicy, do których docierają nasi Goście, mieszkający w wygodnych pokojach z łazienkami w SAK Hotel Olsztyn.
Polecam  okoliczne ciekawe kształcące wyprawy po skarby i tajemnice regionu, na cały dzień wrażeń i wakacyjnych przygód.
Odwiedź ciekawe miejsca do wyboru w zależności od Twoich  zainteresowań. Można układać udane wycieczki nawet do kilku punktów, ale wiąże się to z wczesnym wstawaniem i kondycją prawdziwego turysty.

Na końcu każdej informacji podaję odległość orientacyjną od Hotelu SAK do danego opisanego miejsca atrakcji.

Wynajmij pokoje gościnne noclegi w Olsztynie z wyżywieniem – Restauracja Hotel SAK, Od nas jest wszędzie blisko, to praktyczna i doskonała baza wypadowa na codzienne wyjazdy korzystanie z atrakcji i właściwego wypoczynku i zwiedzanie Warmii i Mazur.

WARMIA I MAZURY CIEKAWE MIEJSCA WAŻNE MIEJSCOWOŚCI OLSZTYN I OKOLICE SKARBY REGIONALNE.

Bartąg koło Olsztyna piękna wieś w dolinie rzeki Łyny na Warmii i Mazurach.

Bartąg koło Olsztyna piękna wieś w dolinie rzeki Łyny na Warmii i Mazurach.

Bartąg Kościół parafialny Św. Jana Ewangelisty i Sanktuarium Opatrzności Bożej.

Bartąg Kościół parafialny Św. Jana Ewangelisty i Sanktuarium Opatrzności Bożej.

Bartąg koło Olsztyna wiekowa piękna wieś w dolinie rzeki Łyny na Warmii i Mazurach.

 • Bartąg – Kościół Parafialny wybudowany XIV wieku, pod wezwaniem Św. Jana Ewangelisty i Sanktuarium Opatrzności Bożej – Odpusty 3 w roku.  ( 1,7 km )
 • Bartąg – Olsztyn szlak kajakowy rzeką Łyną przepływającą obok Hotelu SAK większość szlaku przepływa przez dzikie naturalne środowisko – siedliska bobrów, zwierząt leśnych i wielu gatunków ptaków – spływy rodzinne z dziećmi. ( 1,7 km )

  Warmia i Mazury SAK Hotel Restauracja Olsztyn i okolice wieża TV

  Warmia i Mazury SAK Hotel Restauracja Olsztyn i okolice wieża TV

 • Krajobraz Olsztyn i okolice Warmia i Mazury
 • Bartąg -Od Olsztyna przez Bartąg, aż do Nidzicy 50 km przez rezerwat Las Warmiński biegnie znany w średniowieczu Gościniec Niborski, jest to część Szlaku Królewskiego Warszawa Królewiec – obecnie czerwony szlak rowerowy.
 • Barczewo – bardzo ciekawe historycznie miasteczko, – miejsce urodzin kilku słynnych Polaków, – kościoły, 14 mostków, wielkie więzienie w którym znani wspócześnie politycy byli internowani, warto zwiedzić ( 20 km )
 • Frombork – historyczne miasto nad Zalewem Wiślanym, – zam. Mikołaj Kopernik, – Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja – zespół katedralny i wiele innych zabytków, – słynne zabytkowe organy, – rejsy po Zalewie Wiślanym Frombork – Krynica Morska – dzień nad morzem ( 80 km )

  Gietrzwałd koło Olsztyna

  Gietrzwałd koło Olsztyna

 • Gietrzwałd – Miejscowość gminna – znana z objawienia Matki Boskiej, -Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie, – Piękna Rzeźba  w kamieniu Droga Krzyżowa, – źródełko z aleją drzew, – odwiedzany przez około 1 mln pielgrzymów rocznie  ( 20 km )
 • Gierłoż – Wilczy Szaniec –  kwatera główna i miejsce zamachu na Adolfa Hitlera w czasie II Wojny Światowej – zespół bunkrów, – ( 85 km )
 • Grunwald – Inscenizacja „Bitwy pod Grunwaldem” z 15.07.1410 r. Odbywa się co roku w niedzielę około 15 lipca ale próby i przygotowania trwają wcześniej. wtedy można więcej zobaczyć z bliska i dotknąć – co w przypadku jednego 10 – letniego Gościa z Hotelu SAK było bardzo istotne – cały tydzień wracał z rumieńcami.
 • Bitwa pod Grunwaldem Olsztyn inscenizacja historii.

  Bitwa pod Grunwaldem Olsztyn – inscenizacja historii.

  Bitwa pod Grunwaldem Olsztyn inscenizacja historii w rocznicę bitwy.

 • Kudypy – Leśne Arboretum Warmii i Mazur im. Polskiego Towarzystwa Leśnego
  – specjalistyczny ogród botaniczny przepiękny – miłośnicy ogrodów poczują się tu jak w raju ilość roślin i piękno kompozycji prostota – polecam ( 9km )
 • Lidzbark Warmiński – Zamek Biskupów Warmińskich, Kościół Apostołów Piotra i Pawła, Oranżeria Krasickiego, Mury obronne, Wysoka brama, Cerkiew Prawosławna Apostołów Piotra i Pawła………… (50 km)
 • Mierzeja Wiślana – nad Bałtykiem rozdziela Zatokę Gdańską od Zalewu Wiślanego na Mierzei znajduje się kilka miasteczek turystycznych najbardziej znane to Krynica Morska i Sztutowo ( niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof – obecnie muzeum) dostać się na Mierzeję można jadąc autem ( 140 km ) lub przez Frombork ( 80km ) dalej rejs przez Zalew Wiślany statkiem turystycznym – ciekawa wycieczka.
 • Malbork – Muzeum Zamkowe w Malborku – Zakonu Krzyżackiego – monumentalna budowla wypełnia zbiorami związanymi z historią obiektu  ( 100 km )
 • Mrągowo – popularne z Pikniku Country, – amfiteatru nad J. Czos, w którym odbywa się Festiwal Kultury Kresowej, – Mazurska Noc Kabaretowa  ( 70 km )
 • Ostróda – Kanał Ostródzko-Elbląski, – system śluz i pochylni – światowej klasy zabytek sztuki hydrotechnicznej, rejsy Żegluga Ostródzko – Elbląska ( 45 km )
 • Olsztynek – skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego piękne zabytkowe chaty wyposażone w przedmioty codziennego użytku oraz wiele zwierząt domowych w zagrodach, – wrażenie przeniesienia się w czasie. ( 25km )
 • Olsztyn – Michelin Olsztyn fabryka opon największa filia fabryki Michelin na świecie (10 km)

  Michelin Olsztyn fabryka opon

  Michelin Olsztyn Fabryka Opon

 • Pieniężno– Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów – zbiory – obiekty związane z kulturą krajów, w których pracują misjonarze werbiści. ( 65 km )
 • Pluski – Aquapark ( 12km )
 • Ruś – Kartasiówka – wyciąg narciarski (3 km)
 • Rezerwat przyrody Las Warmiński – na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki . Położony między Jeziorem Łańskim, a wsią Ruś – wiele mało spotykanych roślin będących pod ochroną oraz pomniki przyrody – najpopularniejszy Dąb Napoleona, – potężna powierzchnia rezerwatu wynosi wraz z jeziorami 1803 ha – doskonałe miejsce na wycieczkę rowerową z rozpoznawaniem i wyszukiwaniem roślin pod ochroną i pomników przyrody, – polecam wziąć komórkę z GPS  ( 3,5 km )
 • Św.Lipka – Częstochowa Północy – barokowa Bazylika Nawiedzenia NM Panny zwana Świętolipską jedna z najbardziej znanych i najważniejszych zabytków w Polsce, – miejsce modlitwy cudów i pielgrzymek – odwiedzana przez tłumy ludzi uczestniczących w mszach św. w otoczeniu malarstwa sztuki freskowej –  iluzjonistycznego – kwadraturowego – piękne efekty.   (80 km )

  Żaglówki Olsztyn Molo Nad Jeziorem Ukiel

  Żaglówki Olsztyn Molo Nad Jeziorem Ukiel

Żaglówki Olsztyn molo jezioro – plaża miejska.
Warmia i Mazury turystycznie rozwinięty region, w którym możesz obejrzeć cenne zabytki i skorzystasz z bogatej oferty sportu i rekreacji, wielu obiektów nowych i specjalistycznych.

Rezerwuj pokoje z łazienkami w Olsztynie, tu jest dla Ciebie baza noclegowa.
SAK Hotel Olsztyn Noclegi Restauracja usytuowany jest w dogodnym miejscu na poszukiwanie przygód, rekreację sport w Olsztynie i wycieczki.
Zarezerwuj Hotel Olsztyn SAK tel. 89-541-45-45 i korzystaj!

HOTEL Olsztyn Noclegi Restauracja SAK Mazury Warmia
Zapraszam do turystyki rodzinnej i biznesowej
Organizuj wolny czas na Warmię i Mazury

Olsztyn Noclegi Restauracja SAK

Sławomir Adam Krasuski Autor

Hotel Olsztyn Noclegi Restauracja SAK 

↑ PRZEWIŃ DO GÓRY