Zabytki Olsztyn Atrakcje Historii Zwiedzanie Miasta w Centrum

Najważniejsze Znane Zabytki w Olsztynie i Okolicy Atrakcje Turystyczne Ciekawa Historia Polski

Wartościowe Monumentalne Budowle Średniowieczne Największe Tajemnice Dziejów Olsztyna Zwiedzanie 660-letniego Miasta z Wiekową Polską Tradycją.

Muzeum Warmii i Mazur Zamek Olsztyn Mikołaja Kopernika dom.

Muzeum Warmii i Mazur Zamek Olsztyn Mikołaja Kopernika Dom

Centrum Olsztyna to dwie części – starówka z zabytkami średniowiecznymi i współczesna z galerią AURA oraz Parkiem Centralnym.
Najcenniejsze zabytki Olsztyna to monumentalne średniowieczne budowle miasta z ponad 660-letnią historią.
Atrakcyjne zabytki Olsztyna w większości znajdziesz na Starym Mieście zwanym Starówką, gdzie wśród odrestaurowanych kamieniczek wyróżniają się historyczne budowle z czerwonej cegły.
Poznaj ciekawe atrakcje Olsztyna na terenie miejskim i w okolicy – Poznaj Warmię i Mazury.

Prawa Miejskie Olsztyn otrzymał w 1353 roku

Katedra Olsztyn zabytki starówka zwiedzanie.

Najwyższą budowlą jest popularnie zwana Katedra w Olsztynie – Bazylika Konkatedralna Św. Jakuba wzniesiona na wzgórzu z wysoką strzelistą wieżą .
Olsztyński Zamek, w którym obecnie mieści się Muzeum Warmii i Mazur z tysiącami cennych eksponatów.

Zabytki Olsztyn Muzeum Warmii i Mazur
Wysoka Brama Olsztyn starówka wydarzenia występy
Odkrycie Archeologiczne Olsztyn przed Wysoką Bramą

Historyczny wjazd na teren starego miasta udostępniała Wysoka Brama, która w dalszym ciągu spełnia swoją rolę.
Główna ulica Starego Miasta ul. Staromiejska przyciąga turystów restauracjami, sklepikami z pamiątkami i dewocjonaliami oraz pięknem kamieniczek.

Rynek Starego Miasta Olsztyn scena

Większość turystów gromadzi się w okolicy sceny usytuowanej koło Biblioteki na Rynku Starego Miasta, gdzie w okolicznych restauracjach można się posilić i wypić kawkę.
Mieszkańcy Olsztyna chętnie uczestniczą w organizowanych imprezach masowych wspólnych zabawach rozrywkowych i kulturalnych wydarzeniach w stolicy Warmii Mazur.
Turystyczny Olsztyn atrakcje rozrywka o każdej porze roku imprezy masowe zgromadzenia i cykliczne spotkania z artystami podczas wystąpów w urządzanych przedstawieniach kulturalno rozrywkowych.

Zabytkowy ratusz Olsztyn stare miasto

Budynek Gazety Olsztyńskiej mieści się na Targu Rybnym w Olsztynie wykorzystywanym również do spotkań Olsztyniaków i turystów podczas występów na scenie artystów oraz wystaw np. podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

Kościół Olsztyn starówka
Zabytki Olsztyn mosty wiadukty

Zwiedzanie zabytków wymaga wytrwałości prawdziwego turysty, ale  podczas każdej wyprawy należy się chwila relaksu. Proponuję udaj się do parku nad Łyną pod zamkiem, gdzie spędzisz w spokoju  pośród pluskających wodą fontann chwile regeneracji przed podróżowaniem po Olsztynie. Przebywając w parku dostrzeżesz największe mosty nad rzeką Łyną po którym wjeżdżają pociągi do Olsztyna.

Poczta Główna Olsztyn centrum zabytkiKościoły Olsztyn Parafia Najświętszego Serca Pana JezusaUrząd Marszałkowski Olsztyn centrum

Zwiedzaj Olsztyn i okolicę ciekawe zabytki

Zwiedzając centrum Olsztyna znajdziesz wiele zabytków z wcześniejszym okresem jego istnienia, wiele budynków zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku – są to budynki w których mieściły się urzędy miasta i kościoły o strzelistych wieżach.
Nocuj w SAK Hotel Olsztyn
Polecam weekend w Olsztynie Sławomir Adam Krasuski
Sławomir Adam Krasuski Autor

PRZEWIŃ DO GÓRY