Olsztyn Atrakcje Zabytki Warmia Mazury Hotel Olsztyn SAK

Atrakcje Przyciągające Turystów do Olsztyna na Warmię i Mazury Turystyczne Miasto Olsztyn Ciekawe Miejsca

Warte Uwagi Rekreacyjne i Turystyczne Atrakcje w Olsztynie i Okolicy.
Turystyczny Olsztyn atrakcje zabytki lasy jeziora parki, na weekend wczasy wakacje solidny  wypoczynek wędrówki piesze rajdy rowerowe, na wakacje ferie na narty w naturalnym środowisku, rekreacja przez cały rok – noclegi wygodne hotele Olsztyn pokoje gościnne kwatery!

Olsztyn Kocham i logo ułożone z kwiatów w centrum Olsztyna.

Olsztyn Kocham i Logo Ułożone z Kwiatów w Centrum Olsztyna.

Olsztyn Kocham – OK. i logo ułożone z kwiatów w centrum Olsztyna – motto.

Olsztyn stolicą Warmii i Mazur, siedzibą władz miasta i województwa warmińsko-mazurskiego, oraz głównym ośrodkiem sportowo – rekreacyjnym – turystycznym -kulturalnym i gospodarczym w regionie.
W 2013 r Olsztyn, obchodził – przez cały rok, okrągłą 660 uroczystą rocznicę nadania w 1353 roku Praw Miejskich. Dlatego też warto go odwiedzić i skorzystać z wielu corocznych turystycznych atrakcji i ciekawych wydarzeń.
2013 r w Olsztynie, to również rok uroczystych obchodów 540 rocznicy urodzin mieszkającego w Olsztynie i na Warmii przez 40 lat Mikołaja Kopernika urodzonego 19.02.1473 r w Toruniu.
Poznaj Olsztyn ciekawe miejsca, świetnie zachowane zabytki na starówce, muzea, katedrę ważne współczesne atrakcyjne miejsca do zobaczenia i odwiedzenia w granicach miasta oraz powiatu olsztyńskiego – polecam miasto parków i zieleni.
Przyjedź na wczasy do Olsztyna z rodziną z dziećmi na wakacje weekend na ferie o każdej porze roku na wypoczynek w Olsztynie turystycznie i rekreacyjnie. Jeśli masz ochotę miło spędzisz czas wolny i wypoczniesz w atrakcyjnej okolicy. Poznasz piękny region Polski w strefie czystego ekologicznego środowiska – naprawdę warto.

Atrakcje Olsztyn turystyka i rekreacja.

Kino HELIOS Olsztyn Galeria AURA
Amfiteatr Olsztyn imprezy masowe.

Kino Helios Olsztyn Galeria AURA

Amfiteatr Olsztyn imprezy występy artyści kabarety popularne kulturalne masowe spotkania dla turystów i mieszkańców miasta Olsztyna i okolic.
Coroczne największe cykliczne imprezy w Olsztynie to np. „OLA” Olsztyńskie Lato Artystyczne odbywają się na Starym Mieście gdzie znajdziesz dwie sceny, na Rynku Starówki i Targu Rybnym.

Ciekawe miejsca Olsztyn atrakcje turystyczne, z których należy trzeba warto skorzystać.

Aquasfera Olsztyn basen olimpijski
Aquasfera Olsztyn Wodne Centrum rekreacyjno-sportowe – basen olimpijski prawdopodobnie najlepszy basen w Polsce tak przynajmniej twierdzą zawodnicy przebywający w Hotelu SAK podczas Mistrzostw Polski. Aquasfera to,  – część sportowa, rekreacyjna, dla dzieci, medyczno – rechabilitacyjna  ( 7,5 km )
Planetarium i Biuro Wystaw Artystycznych Olsztyn.
Planetarium Olsztyn
Pokazy nieba i gwiazdozbiorów – ciekawe spektakle dla poszczególnych grup wiekowych – oferta podzielona na „Kółka Astronomiczne” edukacyjne pokazy dla grup.

Biuro Wystaw Artystycznych – BWA –  Galeria Sztuki Współczesnej – wystawy prac artystów plastyków, malarzy i rzeźbiarzy. ( 6 km )
Centrum Handlowe AURA Olsztyn atrakcje sklepy firmowe.
Centrum Handlowe AURA Olsztyn – Galeria Handlowa (do niedawna Alfa)  – duża usytuowana w głównym centrum miasta ma wielki parking dwupoziomowy wiele markowych sklepów różnych branż.  ( 5,7 km )
URANIA Olsztyn Hala widowiskowo sportowa.

Hala Widowiskowo-Sportowa Urania Olsztyn ciekawe miejsce wszelakich występów, wydarzeń i spotkań AZS siatkówka,- widowiska artystyczne, Międzynarodowe Targi Budowlane, – Konkursy Taneczne, – wystawy, – koncerty, Muzeum Sportu. ( 6 km )

Bazylika Konkatedralna Św. Jakuba w Olsztynie.  Katedra Olsztyna – Bazylika Konkatedralna Św. Jakuba – monumentalna gotycka świątynia ( gotyk ceglany ) połączona przejściem podziemnym pod starówką z Zamkiem Olsztyńskim – miejsce sprawowania władzy przez Biskupów Archidiecezji Warmińskiej usytuowana w  centrum starówki.  ( 5,5 km )

Bazylika Konkatedralna Św. Jakuba w Olsztynie.

Muzeum Przyrody Olsztyn atrakcje turystyczne.

Muzeum Przyrody Olsztyn atrakcje
– mieści w secesyjnym pałacyku,
– stała wystawa pt. „Zwierzęta Warmii i Mazur” około 18900 eksponatów.  ( 5,5 km )

Pomnik Olsztyn Stefana Jaracza Wielkiego Polskiego Aktora.Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn centrum – ulica 1-go Maja w centrum miasta.

Przez ostatnie lata została przeprowadzona i ukończona w 2013 r rewitalizacja teatru w Olsztynie przy dużym udziale środków z funduszy europejskich, co sprawiło, że obiekt wprawia w zachwyt doskonałym wyglądem z zewnątrz i wewnątrz – tworząc świetną atmosferę podczas spektakli dla odwiedzających go miłośników sceny olsztyńskiej.

Przed Teatrem pomnik znanego aktora teatralno-filmowego Stefana Jaracza  (5,5 km)

Teatr Lalek Olsztyn widowiska dla dzieci.

Teatr Lalek Olsztyn widowiska dla dzieci.

Najmłodsi przenoszą się w bajkową rzeczywistość, chętnie korzystają z oglądania i uczestniczenia w specjalnie dostosowanych wiekowo spektaklach, w magicznym świecie lalek teatru.  ( 6 km)
 Atrakcje turystyczne w Olsztynie i okolicy wydarzenia masowe imprezy oraz piękno miasta jezior, parków, świetnie odrestaurowanych zabytków, wielu współczesnych atrakcji sportowo – rekreacyjnych sprawia, że czas spędzisz miło i pożytecznie.
Olsztyn widok na wieżę TV najwyższą w Polsce

Wieża Telewizyjna Olsztyn najwyższa w Polsce 358,55 m jest widoczna z kilku kilometrów poza Olsztynem nawet z posesji Hotelu SAK odległość około 5 km w linii prostej.

Muzeum Warmii i Mazur Olsztyn Zamek dom Mikołaja Kopernika

Zamek Olsztyński Muzeum Warmii i Mazur – najważniejszym eksponatem jest fresk na ścianie krużganku – tablica astronomiczna do wskazywania równonocny wiosennej i jesiennej namalowany ręką Mikołaja Kopernika, – wielkie cenne zbiory – wystawa z dziejów na Warmii i Mazurach, – spotkania pod hasłem „Niedziela w muzeum”,  (5,5 km)

Muzeum Warmii i Mazur Zamek Olsztyn.

Muzeum Warmii i Mazur Zamek Olsztyn. 
Potężna budowla gotycka wybudowana w XIV wieku jako Zamek Kapituły Warmińskiej siedziba dla administratora dóbr ziemskich.
Najsłynniejszym był Mikołaj Kopernik w latach 1516 – 1521
Obecnie oprócz możliwości oglądania eksponatów mieści się w zamku Kapituły Warmińskiej Muzeum i jest on miejscem wielu imprez, spotkań i pokazów.
Noclegi Olsztyn Restauracja SAK w galerii rzeźb. Obraz pt."Olsztyn Kocham"
Obraz z galerii w SAK Hotel Olsztyn pt. „Olsztyn Kocham”
Zamów Noclegi Olsztyn Hotel SAK.

Zobacz ofertę Olsztyn pokoje z łazienkami TV, WiFi i parking gratis.
Przyjedź do turystycznego Olsztyna na wczasy weekend poznaj Warmię i Mazury. Skorzystaj z rekreacji w turystycznym Olsztynie z wieloma jeziorami i miejscami wprost stworzonymi do przyjemniejszej części życia, czyli zabawy i odpoczynku.

Noclegi Koło Olsztyna Hotel Restauracja SAK

Noclegi Koło Olsztyna Hotel Restauracja SAK

SAK Hotel Olsztyn tel. 89-541-45-45

HOTEL Olsztyn Noclegi Restauracja SAK Mazury Warmia
Zapraszam wypocznij SAK Hotel Noclegi Olsztyn
Zajmij miejsce jeśli masz chęć nocować koło Olsztyna w uroczym miejscu.
Skorzystaj z Hotelu SAK usytuowanego w naturalnym środowisku przy Olsztynie.
Polska turystyka na Warmii i Mazurach

Proponuję i polecam.
Sławomir Adam Krasuski

Sławomir Adam Krasuski Autor

Hotel Olsztyn Noclegi Restauracja SAK 

↑ PRZEWIŃ DO GÓRY