Jesienne zbiory grzybów Olsztyn Warmia i Mazury

Ulubione jesienne zbiory grzybów w Olsztynie na Warmii i Mazurach.

Wszystkim wiadomo, że Warmia i Mazury słyną z przepięknych wielkich lasów, ale najczęściej przypominamy sobie o nich jesienią, gdy przychodzi czas grzybobrania.

Barwy Jesieni Przedmieście Olsztyna
Barwy Jesieni Przedmieście Olsztyna

Gdzie są miejsca na grzyby koło Olsztyna?

Udane Grzybobranie Okolice Olsztyna
Udane Grzybobranie Okolice Olsztyna

Wiele osób wraz rodzinami wybiera się do lasu na grzyby w okolicy Olsztyna, gdzie rosną wielogatunkowe lasy z dużą ilością różnych grzybów jadalnych.

Dobre miejsca na grzyby można  rozpoznać po ilości zaparkowanych samochodach na przydrożnych lub leśnych parkingach – ilość aut jest bez znaczenia i tak tylko spryciarze wyjdą z lasu z pełnymi koszami grzybów.

Od samego świtu przyjezdnych Grzybiarzy można rozpoznać po numerach rejestracyjnych samochodów.

Jak oni to robią, że są tak wcześnie w lesie – po prostu rezerwują nocleg w hotelu w Olsztynie i rano startują na grzyby.

Pobyt w hotelu można wykorzystać na podpytanie, w jakim kierunku udać się na grzybobranie, – co wiedzą najlepiej miłośnicy grzybobrania z Olsztyna i okolic.

A że smakoszami grzybów są mieszkańcy z innych miast znajdujących się na terenie województwa stołecznego jak również pomorskiego, jak również łódzkiego – to jest pewne.

Dodatkowe korzyści i atrakcje podczas  wyprawy do lasu.

Na grzyby w Olsztynie
Na grzyby w Olsztynie

Jesienne zbiory grzybów w okolicy Olsztyna na Warmii i Mazurach w przepięknej scenerii  romantycznej natury, czystego pachnącego powietrza i opadających różnokolorowych liści wielu gatunków drzew, z których największą radość mają dzieci.

Przy okazji grzybobrania w lesie, można nazbierać liści na wyklejanki i bukiety, żołędzi na ludziki oraz fajnych powyginanych gałązek do pomalowania i wstawienia do wazonu.

Często można znaleźć gałązki sosnowe z przyjemnie pachnącymi żywicą szyszkami, które oprócz swego piękna zmienią zapach w domowym pokoju.

Amatorzy grzybobrania na Warmii i Mazurach, wczesną jesienią mogą skorzystać z przyjemności przebywania w lesie robiąc zapasy na zimę, a jednocześnie w ten sposób aktywnie wypocząć w okolicy Olsztyna.

Dlatego w weekendy i inne wolne dni jest tak wielu chętnych hobbystów i smakoszy grzybów w olsztyńskich przepięknych lasach.

Wyobraź sobie przestrzeń spokojnej natury spokojny spacer i znajdowanie pięknych okazów różnych grzybów jadalnych.

Przyjedź na udane grzybobranie w okolice Olsztyna na Warmii i Mazurach.

Aby rankiem wyjść na grzybobranie zarezerwuj pokój na nocleg w Olsztynie.

Wygodne tanie pokoje gościnne Olsztyn tel. 89 541-45-45

About Sławomir Adam Krasuski

Sławomir Adam Krasuski Autor Autor strony: Sławomir Adam Krasuski - SAK Hotel Olsztyn Noclegi Restauracja Najlepszy Wypoczynek na Warmii i Mazurach Turystycznie w Olsztynie i Okolicy - Uwierz mi przyjedź do Olsztyna bo naprawdę warto poznać krainę natury i historię regionu. Bardzo miło mi powitać Cię na mojej stronie hotelolsztyn.pl SAK - Sławomir Adam Krasuski, jak widzisz firma w 1990 r swoją nazwę wzięła od moich inicjałów i tak jest do dnia dzisiejszego. Jestem właścicielem Hotelu SAK w Olsztynie, który przez wiele lat budowałem przy niewielkiej pomocy innych. Można powiedzieć, że dotknąłem każdego elementu podczas budowy. Zajmuje się rzeźbieniem, wykonuję dekoracje z drewna itp. Od kilku lat zajmuję się promowaniem i reklamą Hotelu i Restauracji SAK Olsztyn. Zajęcie to sprawia mi przyjemność, ponieważ słyszę dobre słowo od Gości, którzy dzięki mojej stronie trafili do Olsztyna i na Warmię i Mazury poznali tą przepiękną okolicę, wypoczęli w naturalnym środowisku wśród lasów i jezior i często wracają ponownie. Zajedź i Ty - wstąp w progi mojego hoteliku zapraszam. SAK Hotel Olsztyn Restauracja - pokoje z łazienkami, TV, WiFi - na godny wypoczynek. Sławomir Adam Krasuski - SAK[caption id="attachment_6099" align="aligncenter" width="451"] Sławomir Adam Krasuski Autor[/caption]

View all posts by Sławomir Adam Krasuski →