2013 r Olsztyn stolica, którą odwiedź w weekend, urlop, wakacje!

    Zamiłowanie do podróży i poznawania świata, jest w każdym z nas.

W okresie urlopowym lub w długi weekend, na drogach znacznie przybywa samochodów osobowych i nie ma znaczenia, jaka jest pora roku.

Ratusz Olsztyn Urząd Miasta
Szczególnie modne ostatnio stało się odwiedzanie europejskich stolic w kilka osób na własną rękę.

Przeważnie są to trwające 5-8 dni wypady na zwiedzenie i poznanie czasami potężnego miasta.

W 2013 r mimo kryzysu, „zapaleni turyści” z pewnością będą podróżowali poznawali świat i Europę, bo o swoich zamiarach i wyjazdach często piszą na forach turystycznych.
Dla miłośników zwiedzania i turystyki mam bardzo ciekawą propozycję, aby w 2013r umieścili w swoich planach i odwiedzili stolicę Warmii i Mazur Olsztyn. Bardzo ciekawe doskonałe pod względem turystycznym miejsce, które z pewnością zaciekawi odwiedzających w kilku kategoriach.

Olsztyn w 2013r obchodził będzie 660 rocznicę nadania praw miejskich. Jest pięknie rozbudowany i odnowiony. W 2012r zostały poszerzone główne ulice w celu przeciwdziałaniu korkom samochodowym i zapobieganiu opóźnieniom autobusów komunikacji miejskiej. Teraz poruszanie się po ulicach każdym środkiem lokomocji to czysta przyjemność.Wysoka Brama Olsztyn starówka wjazd

Zwiedzanie odnowionej starówki, Muzeum Warmii i Mazur ulokowanego w Zamku Olsztyńskim, pięknej ponad 600-letniej Bazyliki konkatedralnej św. Jakuba, starego ratusza i przebywanie wśród odnowionych kamieniczek, a również tętniącego tu życia, sprawi turyście na pewno zadowolenie.

Mając ustalony plan na zwiedzanie lub zamiar na inne ciekawe atrakcje, nie tracąc ani chwili przemieszczamy się w założonym wcześniej czasie do celu. Olsztyn jak wszystkim wiadomo to miasto zieleni, jezior, lasów i parków, więc widoki są piękne.

Ale nie tylko sama przyroda dodaje uroku i piękna. W stolicy Warmii i Mazur jest planetarium, obserwatorium astronomiczne, galeria sztuki, muzeum przyrody, hala widowiskowo-sportowa, w której oprócz rozgrywek sportowych i turniejów tańca odbywają się widowiska i wydarzenia kulturalne.

W ostatnich kilku latach powstało wiele nowych kompleksów do uprawiania sportu i rekreacji – dwa baseny w tym jeden ma olimpijskie wymiary. Aglomeracja bogata jest w wiele nowoczesnych zorganizowanych współczesnych atrakcji. Wybudowano wielką nowoczesną filharmonię, galerię handlową, z kinem kilku salowym.  Wszystkie nowe obiekty były oczekiwane, bo od razu stały się popularne i znalazły wielbicieli.Olsztyn wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Warte polecenia są piękne piaszczyste plaże wielkich i czystych olsztyńskich jezior, gdzie  z przyjemnością popływasz, poplażujesz lub skorzystasz z wypożyczalni sprzętu i z szumem fal popłyniesz w rejs po przygodę.

Jeśli jesteś ciekawy świata, to wycieczka do Olsztyna z pewnością będzie należała do ciekawych, a wyjazd będzie udany i korzystnie spędzony czas, który miło będziesz wspominał.

Poznaj zabytki, ciekawostki i nowe atrakcje Olsztyn, znajdziesz tu z pewnością coś interesującego dla siebie i swoich bliskich. Jest specjalna okazja uczestniczenia w urodzinach miasta – będzie zabawa wesoło i uroczyście.

Odwiedź Stolicę Olsztyn, w Europie w otoczeniu ekologicznego środowiska. Odpoczniesz tu solidnie i poznasz piękny Olsztyn w kilka dni – w weekend.

Przyjedź z bliskimi, z rodziną, z dziećmi. Niech wszyscy się bawią i cieszą.

 

2013 rok Olsztyn stolica Warmii i Mazur

wyjazd na weekend, urlop, wakacje

Rezerwuj noclegi w Olsztynie.

Sławomir Adam Krasuski

Hotel Olsztyn Noclegi Restauracja SAK